Home » Blog » Gezondheid » Volg het verhaal van Esther Pesie (deel 1)

Volg het verhaal van Esther Pesie (deel 1)

door | 31 mrt, 2022 | Gezondheid, Rugklachten, Stress, Therapie

Mingmen draai gedaan
Jaaa mijn eerste les “Spine Qigong” gehad.

Spine Qigong is een Qigong vorm (Chinese bewegingsvorm) ontworpen door een Chinese docent Zhi Neng Qigong.
Deze vorm richt zich, zoals de naam al doet vermoeden, op de rug. Op het losmaken van de spieren zodat ook de energie vrijelijk door de ruggengraat kan stromen. Die goede energie stroom komt je hele lichaam ten goede, met name je organen.

Maar op het moment dat je pijn hebt, heb je vaak maar een doel: pijnvrij. En daar gaan we dan ook voor!

Spine Qigong bestaat uit een reeks oefening die zowel zittend, staand en liggend worden uitgevoerd. De zittende oefeningen zijn aan de beurt.

Het grappige was dat ik best een beetje zenuwachtig was voor de les. Zou ik het wel goed doen? Nu voelde ik zelf weer hoe het is om leerling te zijn. Inge stelde me uiteraard gerust.

We zijn begonnen met een oefening die ik al kende, maar met zoveel diepgang uitgelegd. Wat ik daarmee bedoel is dit. Als je begint met een oefening doe je hem vaak eerst groot om je spieren te laten wennen aan de beweging en je lichaam te laten openen. Met andere woorden, je lichaam van de opgebouwde spanning te ontdoen. Daarna kan je hem vaak kleiner gaan doen. Hierdoor ga je vaak meer de energie stroom voelen. Dit is niet perse “nodig” zogezegd. Zoals Inge vaak zegt: “alles is goed”. En dat is natuurlijk ook gewoon zo.

Elke beweging doet iets met je lichaam en je mind. En alles wat je doet draagt bij om je steeds beter te voelen.

Ik ga met de eerste oefening aan de slag en ga zelf ervaren wat het voor mijn rug kan betekenen. I keep you posted !

Over Inge

 

Ik ben erkend Dans, Zhineng- en Tai Chi docent. Daarnaast heb ik  de opleiding tot BOCAM therapeute gevolg, de medische basiskennis en vele andere bijscholingen in de medische qigong.

Gerelateerde artikelen

Myosuit onderzoek St. Maartenskliniek en ervaring van een cursist.

Myosuit onderzoek St. Maartenskliniek en ervaring van een cursist.

In oktober 2022 werd ik benaderd door de St.Maartenskliniek om deel te nemen aan een medisch wetenschappelijk onderzoek met het Myosuit.
Dit onderzoek is erop gericht om personen met een incomplete dwarslaesie de mogelijkheid tot verbeterde loopprestaties te geven in het dagelijkse leven.
De Myosuit is een elektrisch hulpmiddel ( 4,5 kg ) dat ondersteuning geeft tijdens het lopen.
Men kan het vergelijken met een E-bike maar dan als loopondersteuning.
In het onderzoek wordt gekeken naar de effectiviteit van de Myosuit.

Lees meer
Black Friday Knaller!

Black Friday Knaller!

💥 Black Friday Knaller! 💥
 Gun jezelf een soepele rug én of klachtenvrije schouders!🌟 25% Korting op:✅ Live en Online training: "Een soepele en...

Lees meer

0 reacties

Een reactie versturen

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Regelmatig plaats ik via mijn blog artikelen leuke oefeningen, meditatie’s en verdiepende teksten.

Deze kun je gratis volgen om je kennis te vergroten, beter te ontspannen of gewoon even lekker te bewegen.

Je hebt je met succes ingeschreven!

Tweet
Share
Share
Pin