Home » Blog » Inspiratie » Volg het verhaal van Esther Pesie (deel 8)

Volg het verhaal van Esther Pesie (deel 8)

door Inge Duyts | 28 sep, 2022 | Beweegspecialisten, Gezondheid, Inspiratie, Oefeningen, Rugklachten, Schouderklachten, Therapie

Na een paar weken zelf getraint te hebben, had ik vorige week voor nu even de laatste online les qigong van Inge.
We hebben een oefening gedaan die met name goed is voor het ontspannen van de onderrug en die de L word genoemd. Als je de oefening even doorhebt, is hij makkelijk uit te voeren. Al na een paar dagen kort geoefend te hebben, merkte ik dat m'n onderrug losser is en dat m'n heupen ook veel meer ontspannen zijn. Ik heb hem eerder gedaan, maar deze manier van uitvoeren werkte voor mij beter. Ook hierbij begin je zittend op een stoel.

Deze oefening kan eventueel opgeslagen emoties losmaken en het is goed om dat te weten. Het hoeft natuurlijk niet en ik zou er niet vanuit gaan. Maar als het gebeurd dan weet je in ieder geval waar het vandaan komt.

Een goede tip kan dan zijn om fast tapping toe te passen. Fast tapping is een methode die je helpt je emoties te neutraliseren. Het is heel simpel en voor mij heel effectief. Je kunt over fast tapping vast genoeg online informatie vinden, mocht je dat willen.

Ik vind dit een hele mooie en zeer effectieve oefening. Ondanks dat geef ik hem zelf niet gelijk door aan m'n eigen leerlingen, omdat hij dus eventueel diepe emoties los kan maken. Het is dan goed om goede tools te hebben zodat je ze makkelijk los kan laten en ze je niet overnemen. Gebeurd dit tot op zekere hoogte wel, dan is het ook niet erg. We zijn allemaal mensen en emoties horen erbij. Zolang je maar lief voor jezelf en anderen blijft. Dit onderwerp is meer iets voor een boek en heel eerlijke gezegd voel ik me daar niet toe geroepen.

Lieve mensen, ik hoop dat de lessen van Inge en mijn ervaringen je kunnen inspireren om zelf aan de slag te gaan. Spine qigong en Chi (zhi) Neng qigong zijn hele handige en waardevolle tools om fysiek, emotioneel en mentaal krachtiger in je vel te zitten en gewoon blijer te zijn.

Misschien weer tot snel,
Esther

Gerelateerde artikelen

De dansende kraanvogel

De dansende kraanvogel

Een oud verhaal over een kraanvogel die danste… en wat wij daarvan kunnen leren
Er zijn verhalen die je niet leest om te weten hoe ze aflopen.
Je leest ze omdat ze iets in beweging zetten.
Eén daarvan is het oude verhaal van de dansende kraanvogel.

lees meer...
Basiscursus Zhineng Qigong

Basiscursus Zhineng Qigong

BASISCURSUS ZHINENG QIGONG
Ontdek de kracht van het Hier & Nu

Maandagavond 24 & 31 augustus 2026
Studio Neem Tijd – Escharen

Verlang je naar meer rust, energie en balans?
Maak kennis met Zhineng Qigong, een bijzondere Chinese bewegingsleer die lichaam en geest op natuurlijke wijze in harmonie brengt.

Met eenvoudige, vloeiende bewegingen en gerichte aandacht ervaar je meer ontspanning, vitaliteit en innerlijke kracht.

Deze tweedaagse basiscursus is een inspirerende kennismaking voor iedereen die bewuster wil leven, stress wil verminderen en meer verbinding met zichzelf wil ervaren.

Wat brengt Zhineng Qigong je?
• Meer rust en ontspanning
Betere doorstroming van levensenergie (Qi)
• Meer balans en vitaliteit
• Versterking van veerkracht en welzijn Eenvoudige oefeningen voor dagelijks gebruik
📅 Data: 24 & 31 augustus 2026
🕢 Tijd: 19.30 – 22.00 uur

📍 Locatie: Studio Neem Tijd – Escharen 💶 Kosten: € 65,- inclusief thee
📩 Aanmelden: info@studioneemtijd.nl


Gun jezelf twee avonden van ontspanning, bewustwording
en nieuwe energie.

Je bent van harte welkom!

lees meer...
Opening seizoen

Opening seizoen

De laatste wekelijkse lessen vóór de zomervakantie zijn gestart. Een mooie periode om nog even samen te oefenen, te ontspannen en energie op te...

lees meer...

0 Reacties

Plaats een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Regelmatig plaats ik via mijn blog artikelen leuke oefeningen, meditatie’s en verdiepende teksten.

Deze kun je gratis volgen om je kennis te vergroten, beter te ontspannen of gewoon even lekker te bewegen.

Je hebt je met succes ingeschreven!

Tweet
Share
Share
Pin