Home » Blog » Gezondheid » Volg het verhaal van Esther Pesie (deel 2)

Volg het verhaal van Esther Pesie (deel 2)

door | 26 apr, 2022 | Gezondheid, Rugklachten, Stress, Therapie

En alweer de tweede les Spine Qiong “achter de rug”.

Na de eerste week oefenen, voelde ik vooral dat het in m’n heupen losser wil komen. Daar had ik vroeger ook problemen ervaren en klaarblijkelijk kan er dus nog meer ruimte ontstaan. Fijn! Na een week trainen merkte ik ook dat ik de oefening beter uit kan voeren. De blokkade in de rug, die me daarvan weerhield, word dus minder.

Tijdens de les had Inge best wat tips en heeft me oefening twee geleerd. Het fijne van les is, dat iemand ziet wat je doet en je direct feedback kan geven op hoe je de beweging uitvoert.
De eerste oefening, die zittend wordt uitgevoerd, werkt met name op het onderste gedeelte van de rug.

En voor alle qigong kenners onder ons, op het mingmen gebied. Ik zeg dat het met name op het onderrug gebied werkt, want als je aan het ene gebied werkt, werk je automatisch ook aan de rest van de rug met deze oefening.

De tweede oefening is een zittende oefening waarbij je de ruggengraat op een bepaalde manier gaat draaien. Vervolgens ga je de bereikte houding voor een aantal ademhalingcyclus vasthouden. Deze oefening werkt heel goed voor het zenuwstel.

Na een les met veel informatie, ben ik er klaar voor verder te oefenen. As usual, I keep you posted !

Over Inge

 

Ik ben erkend Dans, Zhineng- en Tai Chi docent. Daarnaast heb ik  de opleiding tot BOCAM therapeute gevolg, de medische basiskennis en vele andere bijscholingen in de medische qigong.

Gerelateerde artikelen

Volg het verhaal van Esther Pesie (deel 1)

Volg het verhaal van Esther Pesie (deel 1)

Vorige week nodige Inge mij uit voor een telefoongesprek. We kennen elkaar al, zonder elkaar eigenlijk te kennen. Beide beoefenen we en geven we les in de Chinese bewegingsleer Zhi Neng Qigong. Bij toeval deed ik mee aan een online les Nature Taji van Inge. Ze spreekt me gelijk aan en ik wil graag weten of ze me kan helpen met m’n rug. Ik had een zeer pittige rug uitdaging en na echt al heel veel vooruitgang te hebben geboekt met verschillende methodes, had ik nog altijd pittige pijn momenten.

lees verder
Lekker Slapen

Lekker Slapen

Slaapgebrek kan zorgen voor concentratieverlies, geheugenverlies en depressieve gevoelens. Maar wat als je moeite hebt met inslapen of doorslapen, bijvoorbeeld omdat het je niet lukt om gedachten los te laten? Dan kunnen eenvoudige ontspannings- en meditatie oefeningen je helpen om beter te slapen.

lees verder

0 Reacties

Verzend een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Regelmatig plaats ik via mijn blog artikelen leuke oefeningen, meditatie’s en verdiepende teksten.

Deze kun je gratis volgen om je kennis te vergroten, beter te ontspannen of gewoon even lekker te bewegen.

Je hebt je met succes ingeschreven!

Tweet
Share
Share
Pin